УКРАЇНА

КАМІНЬ-КАШИРСЬКА РАЙОННАДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

 

      Н А К А З

 

05 січня  2015  року                  м. Камінь-Каширський                                 №1

 

Про підсумки проведення І, ІІ етапів

Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових

дисциплін у 2014/2015 навчальному році

 

       Відповідно до плану роботи відділу освіти райдержадміністрації, на виконання наказу районного відділу освіти №238 від 01 жовтня 2014 року «Про проведення І і ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2014-2015 навчальному році», відповідно до чинного Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 22 вересня 2011 року №1099 та  з метою пошуку, підтримки і розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді, у жовтні-грудні 2014 року у загальноосвітніх навчальних закладах району відбулись І і ІІ етапи Всеукраїнських учнівських олімпіад з 12 базових дисциплін, Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка серед учнів 5-11 класів і Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів 3-11 класів.

       У І етапі взяли участь 1770 школярів, що становить 18,8% від їх загальної кількості (І етап), у ІІ етапі -1459 учнів. Районні олімпіади проведені за графіком і завданнями обласного управління освіти і науки (7-11 класи), районного відділу освіти (5-6 класи). Згідно наказу Міністерства освіти і науки України №918 від 08.08.2014 року зменшено  кількість Всеукраїнських олімпіад, що спричинило значне скорочення учасників  ІІ етапу олімпіад у 2014 році – на 357 учнів.

       Кількісний склад учнівських команд - учасників ІІ етапу олімпіад визначався відповідно до рейтингу команд в розрізі предметів за підсумками олімпіад у 2012 і 2013 років. Усі школи дотримувалась встановленого ліміту.

       Традиційно найбільшу чисельність учасників районних олімпіад забезпечено з математики (170), географії (149), біології (118), історії (98 учнів), мовно-літературних конкурсів ім. Петра Яцика  (275) та у мовно-літературному конкурсі ім. Т.Г.Шевченка (162 учні). Найвищу масовість участі в ІІ етапі олімпіад продемонстрували учні 8 класів.  

       Порівняно з минулим роком, співвідношення відсотків призових місць, зайнятих учнями загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів,  І-ІІ ступені та міських навчально-виховних комплексів, не змінилось. Учнями 23-х сільських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів зайнято 267 призових місць, що становить 56% від їх загальної кількості; учнями 14-ти загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів зайнято 65 призових місць. Школярі навчально-виховних комплексів №1, №2 м.Каменя-Каширського зайняли 140 призових місць (30%).

      Значно зросла кількість загальноосвітніх шкіл, які забезпечили участь школярів у абсолютній більшості олімпіад. Так, у 13-14 олімпіадах та мовно-літературних конкурсах  взяли участь учні 52% загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, у 10-12 олімпіадах та конкурсах – 53% загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів. У всіх предметних олімпіадах взяли участь учнівські команди навчально-виховних комплексів №1, №2 м. Каменя-Каширського, загальноосвітніх шкіл сіл Залісся, Нуйно, Підцир’я, Раків Ліс, Осівці, Личини.  Максимально використали свої резервні можливості відповідно до лімітованого складу учасників та забезпечили високу масовість участі школярів в районному етапі олімпіад міські навчально-виховні комплекси №1 і №2 та ЗОШ І-ІІ ст.. села Гута-Камінська (на 100%), високим є рівень використання резерву у школах сіл Раків-Ліс, Грудки (92-94%), Брониця, Видерта, Нуйно, Підцир’я, Осівці (80-88%),Бузаки, Черче (64-66%).

       Загалом за підсумками II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін і конкурсів з української мови, проведених серед учнів 3-11 класів, найвищих результатів досягли учнівські команди НВК №1 м. Каменя-Каширського (73 призові місця, з них 21-перші), НВК №2 м. Каменя-Каширського (67 призових місць, з них 19-перші), загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів сіл Раків – Ліс, Черче (по 28 призових місць), Бузаки (24), Пнівне (22 призерів),  Підцир’я (20), Видричі, Нуйно (по 15), Видерта (14),  загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів сіл Осівці (11 призових місць, з них 4-перші),  Гута-Камінська (14 призових місць, з них 2-перші).

      За результатами ІІ етапу олімпіад спостерігається ріст конкурентоспроможності учнів сільських шкіл району. У поточному навчальному році у складі команд-учасників обласних олімпіад частка учнів сільських шкіл зросла і становить 40%. Школярі дванадцяти  сільських шкіл зайняли 1-і місця в районному етапі, на участь в обласному етапі олімпіад заявлено 26 учнів. Зокрема, учасниками ІІІ етапу олімпіад стануть учні загальноосвітніх шкіл сіл Пнівне (6 предметів), Раків-Ліс, Черче, Осівці (по 4), Видричі (3), Брониця, Нуйно, Підцир’я (по 2), Воєгоще, Грудки, Залісся (по 1). Три роки поспіль за рейтинговими показниками дві загальноосвітні школи І-ІІ ступенів входять до десяти кращих сільських шкіл району (школи сіл Осівці, Гута-Камінська).

      Порівняно з минулим роком, значно підвищилась результативність виступів в ІІ етапі олімпіад учнів НВК №1 міста Каменя-Каширського, загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів сіл Видричі, Черче. Більшість загальноосвітніх шкіл зберегли свої позиції у рейтинговій таблиці.

       Найвищий рівень підготовки до більшості районних олімпіад продемонстрували учнівські команди навчально-виховних комплексів №2, №1 м. Каменя-Каширського, а також в розрізі навчальних дисциплін – команди сільських загальноосвітніх  шкіл:

-з української мови та літератури – ЗОШ сіл Черче,  Підцир’я,  Бузаки;

-з іноземних мов – ЗОШ сіл Черче,  Бузаки,  Брониця,  Нуйно;

-з історії – ЗОШ сіл Видричі, Пнівне, Підцир’я;

-з математики – ЗОШ сіл Раків-Ліс, Тоболи, Бузаки;

-з біології – ЗОШ сіл Осівці, Раків-Ліс, Брониця;

-з географії – ЗОШ сіл  Черче, Раків-Ліс, Сошичне, Грудки;

-з фізики – ЗОШ сіл Раків-Ліс, Пнівне, Осівці, Бузаки;

- з астрономії – ЗОШ сіл Видричі, Раків-Ліс;

- з хімії – ЗОШ сіл Раків-Ліс, Видерта;

- з екології – ЗОШ сіл Раків-Ліс, Залісся;

- з природознавства – ЗОШ села Гута-Камінська;

- з інформатики – ЗОШ села Раків-Ліс.

      До складу учнівських команд для участі в обласному етапі олімпіад увійшли 54 переможці  районного етапу, з них 9 – учасники двох , 1- трьох (Гупалик Ірина, 11 клас ЗОШ с.Пнівне), 1 - чотирьох олімпіад (Зубок Ірина, 10 клас НВК №2 м. Каменя-Каширського). Учасниками обласних олімпіад та мовно-літературних конкурсів стануть відповідно 17 і 13 учнів міських навчально-виховних комплексів .

         Однак за результатами проведення шкільних і районних олімпіад виявлено деякі недоліки.

       Частиною шкіл району не дотримано встановлених термінів подачі звітів про проведення І етапу олімпіад; подано невірну інформацію щодо загальної кількості учасників шкільних олімпіад. Виявлено факти порушення чинного Положення про проведення І і ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у навчальних закладах Камінь-Каширського району, а саме проведення кількох шкільних олімпіад одночасно, внаслідок чого  обмежуються права учнів.

       Найнижчі результати участі в районних олімпіадах показали учні ЗОШ І-ІІІ ст. сіл Хотешів, Великий Обзир, Качин, Боровне (рейтинговий показник становить 10,5 – 31,5 балів),  ЗОШ І-ІІ ступенів сіл Стобихівка, Рудка-Червинська, Теклине (12,5-16,5 балів), причиною чого є недостатня організаційна робота з розвитку інтелектуальної учнівської обдарованості та послаблений внутрішкільний контроль і управління з боку дирекції вказаних шкіл.

       Дирекцією загальноосвітніх шкіл не забезпечено достатню кількість учасників районних олімпіад з екології – 10, астрономії - 16, з  інформатики–38, з німецької та англійської мов - 36 і 41 учень. Найнижчу активність участі в ІІ етапі олімпіад з усіх предметів серед паралелей продемонстрували учні 10-х і 11-х класів. Середні показники участі - 16 учнів (10 клас), 13 учнів (11 клас),  абсолютні – від 4 до 21 учня.

      Другий рік поспіль не забезпечили достатньої кількості учасників олімпіад та на мінімальному рівні  використали потенційні  можливості своїх шкіл педколективи загальноосвітніх шкіл сіл Великий Обзир, Теклине (на 18-19%), Боровне, Рудка-Червинська, Підріччя, Оленине (на 30-45%). Крім вказаних, у 2014-2015 навчальному році низький рівень використання резерву мають  школи сіл Видричі, Мостище, Підбороччя (35%), Полиці, Хотешів, Качин (39-42%), Добре, Залісся (47%).

      На підставі вищенаведеного та рішень журі олімпіад

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити результати районних учнівських олімпіад з базових дисциплін, конкурсу з української мови ім. Петра Яцика  і мовно-літературного конкурсу з української мови ім. Т.Г.Шевченка серед учнів 3-11 класів у 2014-2015 навчальному році.

2. Нагородити дипломами відділу освіти  райдержадміністрації учнів, які стали переможцями ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад і конкурсів з української мови .

3. Оголосити подяку керівникам навчально-виховних комплексів №1, №2  м.Каменя-Каширського  (Куницька Г.В., Тішкова Л.А.) за створення належних умов проведення районних олімпіад.

4. Відзначити результативну роботу педагогічних колективів навчально-виховних комплексів №2 м. Каменя-Каширського (керівники - Куницька Г.В., Лисюк Л.М.) та №1 м.Каменя-Каширського (Тішкова Л.А., Макарчук Н.Є.), загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів сіл Раків-Ліс (Кузьмич О.П., Борсук В.М.), Черче (Савчук В.Т.), Пнівне (Пугач Т.М., Федь Р.В.), Бузаки (Хмелик В.І., Чоп Ф.Ф.), Підцир’я (Мельницький Ф.І., Заєць Г.В.), Видричі (Чоп В.П., Денисюк Г.Я.), загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів сіл Осівці (Дем’яник Л.О., Іщик А.П.), Гута-Камінська (Монець О.Н.) з розвитку учнівських інтелектуальних здібностей школярів через преміювання та нагородження грамотами.

5. Районному методичному кабінету, організаційному комітету ІІ етапу олімпіад  (Подшивалкіна Л.П., Блінова Л.О.):

1) До 10.01.2015 року розмістити протоколи ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад на сайті районного методичного кабінету  (http://rmk-kamin.jimdo.com/).

2)  Проаналізувати результати районних олімпіад на методичній раді, на нарадах директорів, заступників директорів з навчально-виховної роботи, районних методичних об’єднаннях педагогів.

3) Провести роботу з організації належної підготовки учнівських команд району до участі в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.

4)  До 01.04.2015 року визначити рейтингові позиції загальноосвітніх шкіл району за підсумками районного і участі в обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів з української мови, районних олімпіад серед учнів початкової школи.

5) До 10.05.2015 року видати інформаційні листи за результатами участі учнів 3-11 класів шкіл району у ІІ і ІІІ етапах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, конкурсу з української мови ім. Петра Яцика і мовно-літературного конкурсу з української мови ім. Т.Г.Шевченка у 2014/2015 навчальному році.

          6)  До 25.05.2015 року здійснити перевірку стану організації роботи з розвитку учнівської обдарованості в загальноосвітніх школах сіл Хотешів, Качин, Боровне, Стобихівка.

          7) Забезпечити науково-методичний супровід роботи з обдарованою учнівською молоддю у навчальних закладах району.

6. Керівникам загальноосвітніх шкіл району:

1) Проаналізувати результати олімпіад на підсумкових педагогічних радах. 

2) Забезпечити сприятливі умови для належної підготовки учнів-переможців ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад до участі в ІІІ етапі (січень 2015 року).

3) Підвищувати організаційний рівень проведення І етапу олімпіад відповідно до чинного Положення;   дотримуватись строків подачі звітів.

4) Забезпечувати обов'язкову участь учнів в усіх районних олімпіадах з базових дисциплін відповідно до визначеного кількісного складу команд.    

5) Посилити контрольно-аналітичну  діяльність за  підсумками шкільного і районного етапу олімпіад, конкурсів, змагань, при вивченні стану викладання предметів.

6) Удосконалювати систему морального і матеріального стимулювання здібних та обдарованих школярів і вчителів, які мають вагомі результати в роботі з ними.

7) Врахувати критерій результативності виступів учнів в районних і обласних   олімпіадах, конкурсах, турнірах як один із пріоритетних в ході атестації педагогічних працівників, при розподілі годин для роботи педагогів з обдарованими дітьми, факультативної роботи, при преміюванні педагогічних працівників. 

         7. Директорам загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів сіл Великий Обзир, Теклине, Полиці, Добре, Залісся, загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів сіл Мостище, Підбороччя, Підріччя, Рудка-Червинська, Оленине вказати на послаблений контроль за виконанням наказів відділу освіти  та недостатню роботу із забезпечення участі учнівських команд в районному етапі олімпіад відповідно до визначеного їх кількісного складу .

8. Директорам загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів сіл Хотешів (Полюхович Н.Я.), Великий Обзир (Кистенюк Г.К.), Качин (Любчук Т.О.), Боровне (Остапчук М.С.), загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів сіл Стобихівка (Хельчик А.Г.), Рудка-Червинська (Пугач Н.С.), Теклине (Павлович С.І.) вжити комплекс заходів щодо активізації роботи навчальних закладів із розвитку здібностей та творчого потенціалу учнів, удосконалення  індивідуальної роботи з обдарованими учнями, підвищення рівня їх підготовки до районних олімпіад; глибоко проаналізувати стан роботи з розвитку учнівської обдарованості на педагогічних радах шкіл; посилити контроль за якістю організації навчально-виховного процесу.

  9. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.


 


Начальник                                                                                      В.І.Пась

 

Блінова 21408